Bezbolesne leczenie kanałowe w Tarnowskich Górach. Jak wybrać najlepszy gabinet?

 

Leczenie endodontyczne, inaczej kanałowe pozwala na uniknięcie konieczności ekstrakcji, czyli wyrwania zęba. Wielu pacjentów kojarzy je jako bolesną procedurę, jednak w dobrym gabinecie stomatologicznym może być ono przeprowadzone w komfortowych warunkach – bez bólu!

Czym jest endodoncja?
Endodoncja jest jednym z działów stomatologii zachowawczej. Jej obszarem zainteresowania są choroby miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych (tkanek kostnych otaczających otwór zęba, gdzie miazga łączy się z kością).

Głównym zabiegiem endodontycznym jest leczenie nazywane kanałowym, które polega na usunięciu miazgi zębowej, odkażeniu, poszerzeniu i wypełnieniu kanałów zęba.

Kiedy przeprowadza się leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe wykonywane jest wtedy, gdy zęba nie można już zwyczajnie zaplombować, dlatego trzeba usunąć jego miazgę, by zapobiec dalszemu rozwojowi zapalenia.

Wskazania do leczenia kanałowego:
– rozległa próchnica zęba,
– martwica zęba,
– zgorzel miazgi,
– uszkodzenia zęba – złamanie, zwichniecie,
– wskazania protetyczne – założenie korony, mostu.

Dla pacjentów chcących odwiedzić w tym celu gabinet stomatologiczny Tarnowskie Góry mają wiele ofert. Dobry dentysta przeprowadzi zabieg bezboleśnie!

Nowoczesna endodoncja – skuteczne i bezbolesne leczenie
W dobrym gabinecie dentystycznym w Tarnowskich Górach można otrzymać kompleksową i fachową obsługę w ramach leczenia endodontycznego – także w przypadku zębów z trudnymi do opracowania kanałami, przy powtórnym leczeniu.

Zabieg wykonuje się pod znieczuleniem, więc nie powoduje on żadnych dolegliwości bólowych. Zamiast standardowego znieczulenia strzykawką i igłą gabinet często może zaoferować także znieczulenie komputerowe.

Zalety znieczulenia komputerowego:
– znacznie zredukowany ból przy podaniu środka znieczulającego,
– bardzo wysoka skuteczność znieczulenia,
– zachowanie mimiki twarzy – brak drętwienia, opuchlizny,
– mniejsze ryzyko skutków ubocznych.

Warto zdecydować się na gabinet posiadający nowoczesne wyposażenie przeznaczone do leczenia endodontycznego. Powinien on posiadać endometr do pomiaru kanałów, a także mikroskop stomatologiczny, który ułatwia ich precyzyjną obróbkę. Dużym atutem będzie też własna pracownia RTG, ponieważ w endodoncji wykonuje się zdjęcia rentgenowskie w celu oceny kanałów zęba przed i po zakończeniu leczenia kanałowego.

Pacjentom zmuszonym wykonać leczenie kanałowe Tarnowskie Góry oferują dostęp do najlepszych specjalistów. Zatem, by zabieg był całkowicie udany, warto wybrać polecanego stomatologa!