Czy sztuczne rzęsy dodają urody?

Z pewnością długie i gęste rzęsy są bardzo ważnym atrybutem kobiecej urody. Kobiety doskonale o tym wiedzą, dlatego gdy nie mogą pochwalić się takim atutem, zwykle mocno się tym martwią, a także starają się na różne sposoby zaradzić temu problemowi. Najszybszym z nich zdecydowanie jest przyczepienie sztucznych włosków, ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Efekt wow

Doczepienie sztucznych rzęs, niezależnie od tego, czy robi się to samodzielnie w domu, czy u kosmetyczki, przykleja pojedyncze włoski, kępki czy całe wachlarzyki, z pewnością istotnie wpływa na wygląd okolic oczu. Efekt ten można stopniować. Czasami pożądane jest tylko lekkie zagęszczenie i przedłużenie rzęs, ale kobiety, świadome tego, że im gęstsze i dłuższe są rzęsy, tym lepiej, często korzystają z okazji i fundują sobie naprawdę olśniewający efekt. Czy jest to dobre rozwiązanie? To zależy. Zwykle takie rzęsy nie wyglądają naturalnie, gdyż w naturze superdługie i bardzo gęste włoski są raczej rzadko spotykane. Nie da się więc ukryć tego, że nosi się sztuczne rzęsy – a czasem panie chętnie zostawiłyby to dla siebie. Poza tym takie włoski nie zawsze wyglądają dobrze. Nierzadko dają tandetny, bardzo nienaturalny efekt, kojarzony z lalkami. Oczywiście jeśli doczepia się sztuczne rzęsy tylko na imprezę, nic nie stoi na przeszkodzie, by były one tak długie i gęste jak tylko się chce. Mogą nawet wyglądać nienaturalnie, być zdobione kryształkami itp. Takie rzęsy jednak są odpowiednie tylko na studniówki, bale sylwestrowe czy karnawałowe. Gdy chce się bardzo długie i gęste włoski mieć na co dzień, trzeba liczyć się z tym, że będą one wyglądać dość dziwnie, mocno rzucać się w oczy i nie zawsze będą mieć pozytywne opinie otoczenia. Szczególnie zaś będą rzucać się w oczy w przypadku kobiet, które poza tym nie mają zbyt wyrazistego wizerunku, więc trzeba dobrze zastanowić się nad takim „udoskonaleniem” swojej urody.

Lepszy umiarkowany efekt

Z pewnością więc, nosząc się z zamiarem doczepienia sztucznych rzęs i chcąc nosić je na co dzień, lepiej będzie poprzestać na włoskach o umiarkowanej długości i doczepić je w umiarkowanej ilości (zwłaszcza że zwykle dość mocno obciąża to naturalne rzęsy). Pozwoli to upiększyć oprawę oczu, dodać spojrzeniu wyrazistości, a jednocześnie cieszyć się naturalnym i pięknym wyglądem. Poza tym warto mieć na uwadze fakt, że bardzo długie rzęsy mogą wcale nie być wygodne, a poza tym noszenie takich włosków sprawia, że po ich zdjęciu naturalna oprawa oczu wydaje się jeszcze bardziej mizerna, różnica jest bowiem ogromna.