czyszczenie-tapicerki

Czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w czyszczeniu tapicerki?

Niemal każdy ma w domu tapicerowane meble, np. narożnik, wersalkę lub krzesła. Mało kto pamięta jednak o ich regularnym czyszczeniu, które ważne jest nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim higienicznych. W materiale poza widocznymi zabrudzeniami gromadzą się bowiem bakterie, grzyby i pleśnie. Decydując się na czyszczenie tapicerki, warto poprosić o pomoc profesjonalistów.

Czy warto czyścić meble tapicerowane samodzielnie?

Wiele osób decyduje się odświeżyć meble na własną rękę. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Niewiedza na temat sposobów czyszczenia tapicerki, nieznajomość różnych rodzajów materiałów może prowadzić do zniszczenia mebli poprzez ich zbyt mocne zamoczenie lub do odbarwień spowodowanych zastosowaniem żrących środków chemicznych. Przed rozpoczęciem prac porządkowych warto zapoznać się z ofertą firm, które oferują czyszczenie tapicerki, aby mieć pewność, że meble odzyskają swój dawny urok, zamiast go utracić na skutek niewłaściwych metod prania.

Jak przebiega usługa czyszczenia mebli tapicerowanych?

Wybór metody czyszczenia tapicerki zależy od stopnia zabrudzeń oraz materiału, z którego wykonany jest mebel. Na podstawie ich rozpoznania oraz analizy, zatrudnieni przez firmę eksperci dobierają sposób oraz środki, które mają zostać użyte do odświeżenia tapicerki. Najczęstszą metodą czyszczenia mebli tapicerowanych jest ekstrakcja, która polega na rozpyleniu pary wodnej z dodatkiem środka chemicznego. Po wniknięciu substancji w głąb materiału zostaje ona odessana przez urządzenie przypominające odkurzacz. Jest to tzw. pranie zasadnicze, które pozwala na pozbycie się największych zabrudzeń, a także bakterii, grzybów oraz alergenów. Po zakończonej usłudze firma sprawdza czy wszystkie plamy zostały usunięte. Takie postępowanie sprawia, że klient otrzymuje gwarancję najwyższej jakości serwisu.

Czy warto czyścić meble tapicerowane regularnie?

Czyszczenie tapicerki przez profesjonalną firmę pozwala pozbyć się uporczywych zabrudzeń oraz ograniczyć rozwój bakterii i grzybów wewnątrz materiału. Z usługi tej powinny skorzystać zwłaszcza osoby mające dzieci, zwierzaki lub cierpiące na alergię. Regularne czyszczenie tapicerki pozwala ograniczyć ilość alergenów nawet o kilkadziesiąt procent. Warto podkreślić, że domy lub mieszkania, w których mieszkają psy lub koty są szczególnie narażone na zabrudzenia oraz obecność niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. W takich przypadkach usługa czyszczenia mebli powinna być wykonywana z większą częstotliwością.

Czyszczenie tapicerki to nie tylko dbanie o aspekt wizualny wnętrza, ale również troska o zdrowie wszystkich domowników. Chcąc uniknąć niepowodzeń w trakcie odświeżania mebli, najlepiej skorzystać z usług firmy, dzięki której będą one czyste i pachnące.