Jaką żywotność ma młot do koparki?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że żywotność młota do koparki będzie uzależniona przede wszystkim od stosowanych metod pracy. Ponadto istotne znaczenie ma także odpowiednie dobranie narzędzi do określonej pracy. W jaki sposób można zatem dbać młot do koparki? Jakie metody kruszenia przy pomocy młota hydraulicznego można wyróżnić?

Kruszenie penetracyjne

Warto mieć świadomość, że w przypadku wspomnianej metody kruszenia dłuto albo przebijak są wbijane w materiał. Metoda będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku plastikowych, miękkich, a także uwarstwionych materiałów charakteryzujących się stosunkowo niewielkim działaniem ściernym. Koniecznie należy również zdawać sobie sprawę, że bardzo duża energia kruszenia małych młotów powoduje, że doskonale zdadzą one egzamin do kruszenia penetracyjnego.

Kruszenie udarowe

Z kolei przy kruszeniu udarowym materiał będzie kruszony przez przenoszenie bardzo silnych fal mechanicznych fal naprężeń od grota do danego materiału. Nie wszyscy mają świadomość, że zdecydowanie najlepsze przeniesienie energii między narzędziem, a danym obiektem zagwarantuje tępy grot. Ponadto należy zdawać sobie sprawę, że omawiane kruszenie udarowe będzie najbardziej efektywne w przypadku kruchych, twardych materiałów charakteryzujących się bardzo silnym działaniem ścierny. Warto również wiedzieć, że wykorzystanie dłuta do twardego materiału przyczyni się do zdecydowanie szybszego zużywania się jego ostrych krawędzi. Z kolei wysoka energia większych młotów sprawia, że są to doskonałe narzędzia do kruszenia udarowego.

Przechowywanie

Wpływ na wydłużenie żywotności omawianego młota do koparki będzie miało także właściwe przechowywanie. Rekomendowane jest przede wszystkim przechowywanie tego typu produktów w suchych pomieszczeniach, gdzie utrzymuje się temperatura przekraczająca 10 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że ma to bardzo istotne znaczenie przede wszystkim w przypadku, gdy młot do koparki zostanie odstawiony na dłuższy czas.

Serwis

Świetnym rozwiązaniem wydłużającym żywotność młota do koparki jest jego systematyczny serwis. Należy skontrolować stan wspomnianego przedmiotu przynajmniej raz w miesiącu. Oczywiście serwis powinien być wykonywany przez fachowców, którzy mogą być zatrudnieni w firmie.

Czyszczenie

Żywotność można także wydłużyć przez regularne czyszczenie młota do koparki po każdej wykonanej pracy. Firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu budowlanego powinny mieć zapisane w umowie, aby oddany sprzęt był całkowicie wyczyszczony.