Na jakie okazje pasują dobre wina?

Z pewnością, każdy choć raz borykał się z problemem, jakim jest wybór odpowiedniego prezentu, czy to na imieniny – czy na wesele znajomych. W ostateczności, zazwyczaj wybierana była gotówka, jednak nie zawsze jest to odpowiednie etycznie rozwiązanie. Niezwykle uniwersalnym, a jednocześnie bardzo eleganckim rozwiązaniem jest zakup dobrego wina. W zestawie, można zaopatrzyć się także w ciekawe czekoladki i gustowne opakowanie – a wysmakowany prezent sam się utworzy.

Na jakie okazje najlepiej sprawdzą się dobre wina?

Imieniny, bądź urodziny

W tym przypadku, dobre wino sprawdzi się zarówno w przypadku rodziny, jak i dalekich przyjaciół. Jeśli nic innego nie przychodzi nam do głowy, to będzie najlepsze rozwiązanie. Wszelkie tandetne ozdoby do pokoju, piąty zestaw kubków czy kolejna para kapci z pewnością zostaną rzucone w kąt i zapomniane. Z kolei kupując dobre wino – pokażemy zarówno staranność w doborze prezentu, jak i pamięć o danej osobie.

Ślub

Wino może być także świetnym dodatkiem do prezentu ślubnego, bądź po prostu jego kwintesencją – w przypadku jeśli wybieramy się na taką uroczystość na przykład do dalekich znajomych. Co ciekawe, często polecane jest wino białe – symbolizuje ono nadzieję i wiarę w dalsze, pomyślne losy nowożeńców.

Wyraz wdzięczności

Zdarza się, iż chcemy dyskretnie komuś podziękować za okazaną pomoc. W tej sytuacji, należy niezmiernie uważać z bardziej personalizowanymi prezentami – mogą zostać odebrane w dwojaki sposób. Z kolei, świetnym rozwiązaniem będzie właśnie zakup dobrego wina. To elegancki i szykowny sposób, na dyskretne okazanie wdzięczności.

 

Czym się kierować przy wyborze?

Przede wszystkim, istotne jest to, aby wino było naprawdę dobrej jakości. Często zdarza się, iż idzie ona w parze z niewysoką ceną, co jest świetnym rozwiązaniem w przypadku dość ograniczonego budżetu.

Kolejna istotna kwestia to fakt, czy osoba obdarowana spożywa w ogóle takie trunki. Jednak, jeśli gustuje ona w winach, lecz z innych przyczyn obecnie nie może sobie na nie pozwolić – dobrym wyjściem będzie zakup wina bezalkoholowego. Je także znajdziemy w różnorodnych odmianach, czy progach cenowych.

Warto zwrócić uwagę także na płeć i wiek danej osoby. Dla pań – szczególnie sprawdzi się lekkie wino musujące. Z kolei w przypadku panów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Nie wszyscy przepadają za tego typu alkoholami, dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie zakup wina, nadającego się także do różnego rodzaju potraw. Jeśli nie przypadnie im do gustu – na pewno będą potrafili znaleźć dla niego inne zastosowanie.