Preparaty znoszące nadwrażliwość

Nadwrażliwość zębów jest jednym z problemów, który może dotknąć każdego w najmniej oczekiwanym momencie. Może to być spowodowane uszkodzeniem nerwów lub zębów, infekcją, czy też dziesiątką innych czynników. Nasza nadwrażliwość może ograniczać się do nadmiernego odczuwania ciepła lub zimna, jest również nadwrażliwość pod kątem ciepła i zimna. Wiąże się to z ogromnym dyskomfortem, spożywanie posiłków staje się nie lada wyzwaniem. Jeżeli problem dotyka dalsze zęby, można próbować jakoś sobie z tym radzić i liczyć a to, że problem sam przejdzie. Oczywiście szanse na to, iż sam zniknie są dużo mniejsze niż to, iż skala problemu się zwiększy. Warto więc wybrać się do stomatologa, by sprawdzić przyczynę nadwrażliwości i ją usunąć. Proces usuwania nadwrażliwości polega przede wszystkim na zlokalizowaniu przyczyny i jej usunięcie. O ile wydaje się to w teorii proste, czasem w praktyce może wymagać skomplikowanego leczenia, trwającego nawet kilka tygodni.

Jak więc sobie z tym radzić?

Istniej możliwość skorzystania z dobrodziejstwa współczesnej medycyny. Istnieją preparaty znoszące nadwrażliwość. trzeba mieć jednak świadomość, iż korzystanie z nich stanowi tylko rozwiązanie tymczasowe, trwające do momentu usunięcia problemu. Nie należy jednak przekładać w nieskończoność wizyt w gabinecie, bo stosowanie preparatów znoszących nadwrażliwość w długiej perspektywie czasu może stracić na skuteczności. Trzeba mieć również świadomość, w jaki sposób takie preparaty działają. Obniżają one odczuwanie w obrębie danego miejsca, warto więc liczyć się z tym, iż może pojawić się uczucie dyskomfortu. Objawiać się może ono niepełnym czuciem w danej okolicy bądź też odczuwaniem różnych bodźców w innej skali, niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Lekarz stomatolog powinien dobrać nam preparat znoszący nadwrażliwość dobrze dopasowany do przyczyny tego zjawiska. Powinniśmy również usłyszeć, jakie efekty może przynieść ten środek, czego się po nim spodziewać, jak również jaki jest dalszy plan leczenia, mający na celu usunięcie przyczyny nadwrażliwości.