Jakie właściwości ma yerba mate?

 

Yerba mate jest ziołowym naparem, powstałym z łodyżek oraz liści ostrokrzewu paragwajskiego. Wszelkie materiały na ten napar są starannie pozyskiwane z ostrokrzewu, sortowane, rozdrabniane i prażone, aby trafiły wprost do sklepów. Yerba mate przypisuje się wiele prozdrowotnych właściwości. Jakich?

Cudowne pobudzenie

Każdy, kto choć raz spróbował tego naparu, z pewnością przyzna, że zapewnia on idealne pobudzenie duszy oraz ciała. Niektórzy porównują yerbę do kawy stwierdzając, że zapewnia ona dużo lepsze działanie. Niewątpliwą zaletą tego napoju w porównaniu z małą czarną jest fakt, że yerba nie wypłukuje magnezu.

Koneserzy naparu z ostrokrzewu paragwajskiego twierdzą również, że pobudzenie ciała i ducha, które oferuje napój jest znacznie delikatniejsze i łagodniejsze niż w przypadku kawy, która daje znacznego „kopa”, a gdy przestanie działać – pozostajemy bez sił. W przeciwieństwie do kawy, yerba działa znacznie łagodniej, a kiedy kończy swe działanie – po prostu łagodnie pozwala na przejście w stan relaksacji.

Wspomaganie odchudzania

Wielu twierdzi również, że regularnie spożywana – yerba może wpłynąć pozytywnie na sytuację osób, które chcą nieco stracić na wadze. Rzeczywiście może tak być: yerba znacznie zmniejsza uczucie głodu (nie powodując tym samym głodzenia się – po prostu zmniejsza łaknienie pomiędzy posiłkami), tym samym sprawiając, że podjadanie nie ma miejsca.

Dzięki temu możliwa jest w pełni naturalna i przede wszystkim zdrowa utrata wagi, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich prozdrowotnych właściwości tego napoju. Warto również nadmienić, że yerba mate poprawia również przemianę materii, dodatkowo wspomagając efekt odchudzający. Uwaga: nie można traktować yerby jako zamiennika zdrowej, pełnowartościowej diety. Napój ten stanowi jedynie uzupełnienie aktywności fizycznej połączonej ze zdrową, zbilansowaną dietą i deficytem kalorycznym.

Ogólne odżywienie i poprawa samopoczucia

Dzięki bogactwu witamin oraz minerałów, yerba wykazuje pozytywny wpływ na ogólny dobrobyt organizmu i tym samym sprawia, że nie tylko wyglądamy, ale również czujemy się lepiej. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego pokochają także wszelkie panie: dzięki bogactwu składników odżywczych oraz temu, że yerba nie odwadnia – znacznie ujędrnia się skóra, a cellulit staje się znacznie mniej widoczny.

Osoby, które czują ciągły brak energii oraz doskwiera im obniżone samopoczucie powinny wypróbować ten napój. Z jego pomocą z pewnością poprawi się ogólny stan organizmu, a także samopoczucie.