Praktyczny oraz niezawodny fotel kosmetyczny

Obecnie dobry oraz wygodny fotel kosmetyczny to podstawowy element wyposażenia w każdym salonie. Nie może go zabraknąć, bowiem to na nim większość czasu spędzają przychodzące klientki. Wybór fotela powinien być zawsze dobrze przemyślany. Tylko sprzęt wysokiej jakości może spełnić wszystkie oczekiwania.

Zakup fotela a istota zabiegów kosmetycznych

Krzesełko kosmetyczne to bez wątpienia najważniejszy sprzęt w każdym salonie. Ciężko wybrać jednak taki, który spełniłby wszystkie oczekiwania. Nie ma bowiem zbyt dużo uniwersalnych modeli, które mogłyby służyć do wykonywania wszystkich zabiegów.
Niemniej decydując się na zakup warto postawić na standardowy model, który sprawdzi się w różnych warunkach. Przed wyborem warto zastanowić się, jakiego rodzaju zabiegi zamierza się wykonywać w salonie. Inne krzesełko kosmetyczne trzeba kupić, gdy zamierza wykonywać się tylko zabiegi na twarz, a jeszcze inne w przypadku, gdy będzie wykonywany manicure bądź pedicure.

Fotele kosmetyczne a ich podstawowe zadania

Każdy początkujący właściciel salonu kosmetycznego ze względu na posiadanie ograniczonych środków finansowych może mieć problem z wyborem dobrego krzesła. W takiej sytuacji najlepszą opcją jest zakup uniwersalnego fotela kosmetycznego. Tego typu krzesełko powinno być regulowane, dzięki czemu można będzie dostosować go na potrzeby poszczególnych zabiegów. Warto także wybrać taki model, który posiada zdejmowany zagłówek i podłokietniki. Zakup takiego krzesła kosmetycznego jest bardzo uniwersalny. Jeśli jest on dodatkowo wyposażony w podzielone podnóżki to wówczas można go wykorzystać do wykonywania zabiegu pedicure. Najlepszym wyborem materiału na krzesełko kosmetyczne jest skóra ekologiczna, która bardzo łatwo się czyści.

Z jakim mechanizmem wybrać krzesło kosmetyczne?

W czasie zakupu krzesła do salonu kosmetycznego największym dylematem jest wybór odpowiedniego mechanizmu. Fotele kosmetyczne mogą posiadać sterowanie manualne, hydrauliczne, a także mechaniczne. Najczęściej klienci wybierają mechanizm manualny ze względu na atrakcyjną cenę. Kolejnym atutem takiego mechanizmu jest jego łatwa obsługa.
Z kolei krzesełko kosmetyczne sterowane hydraulicznie jest doskonałym wyborem dla osób z większym budżetem. Taki fotel bardzo łatwo się reguluje, a jego siedzisko obraca się w dowolny sposób. Najwygodniejszy jest jednak taki fotel kosmetyczny, który posiada sterowanie automatyczne. W tym przypadku obsługa jest wykonywana za pomocą pilota.
Posiadanie odpowiedniego fotela pozwala na komfortowe wykonywanie poszczególnych zabiegów